Dobierz fotelik samochodowy: Warszawa, Kraków, Chorzów, Gliwice, Skarżysko-Kamienna, Wrocław. Zadzwoń: 123 767 123

Wypadek pod Korfantowem. Nie żyje kobieta i dziecko. W aucie była jeszcze trójka nastolatków

Zdjęcie przedstawia Wypadek pod Korfantowem. Nie żyje kobieta i dziecko. W aucie była jeszcze trójka nastolatków

Fot. Facebook / Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie

Do tragicznego wypadku samochodowego doszło w Poniedziałek Wielkanocny, 10 kwietnia, między Korfantowem a Puszyną, w województwie opolskim. Zginęło 9-letnie dziecko oraz 36-letnia kobieta kierująca autem. Samochodem jechało jeszcze troje dzieci: 11-latek, 15-latek i 17-latka. Dwoje z nich walczy o życie w szpitalu.

Jak doszło do wypadku? – Ze wstępnych ustaleń wynika, że prowadząca pojazd 36-letnia kobieta zjechała z drogi i uderzyła w drzewo – powiedziała st. sierż. Janina Rudkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nysie w rozmowie z TVN24.

Niestety, w mediach na próżno szukać informacji, czy kierująca pojazdem i starsze dzieci miały prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy 9-letnie dziecko jechało w foteliku samochodowym. Wiadomo natomiast, że chłopiec w wieku 11 lat i dziewczyna w wieku 17 lat w ciężkim stanie zostali przetransportowani do szpitala. Jak okazało się później, w wypadku brał udział jeszcze jeden pasażer, 15-letni chłopiec, który w wyniku doznanego szoku oddalił się z miejsca zdarzenia.

Na miejscu pracowało sześć zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info przypomina:

Badania przeprowadzone z udziałem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w 2014 roku wykazały, że w fotelikach było przewożonych 95 proc. dzieci w wieku 0-3 lat, 92 proc. w wieku 4-7 lat i 86 proc. w wieku 8-12 lat. W tym ostatnim przedziale wiekowym fotelik samochodowy najczęściej nadal pozostaje konieczny, by chronić dziecko przed najcięższymi skutkami wypadku.

UWAGA! Obrażenia ciała i zgony wskutek wypadków drogowych częściej są udziałem dzieci w wieku 7-14 lat niż dzieci w wieku 0-6 lat. Różnica ta wynosi blisko 20 proc.!