Auto spadło w przepaść. W środku 5-miesięczne dziecko w foteliku
Do poważnego wypadku doszło po godz. 11 w piątek, 2 czerwca w Ojcowie. Kobieta podróżująca z 5-miesięcznym dzieckiem, straciła panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z łuku drogi i runęło w przepaść.
Jak powiedziała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krakowie Justyna Fil w rozmowie z PAP:
-Dziecko było prawidłowo zapięte w foteliku prawidłowo ułożonym. Do szpitala trafiło przytomne, bez widocznych obrażeń. Już wiadomo, że doznało ogólnych potłuczeń, ale to nic poważnego, zdrowie i życie nie są zagrożone. Matka była trzeźwa.
Jak podają media – przyczyną zdarzenia, które policja zakwalifikuje prawdopodobnie jako kolizję, była nieuwaga kobiety – w trakcie jazdy, miała odwrócić się do dziecka. W akcji brało udział 5 zastępów straży pożarnej, dwa zastępy policji, dwie karetki pogotowia oraz śmigłowiec, którym do szpitala poleciał chłopiec. Jego matce również nie stało się nic poważnego.
Nie wiadomo na razie w jakim foteliku podróżowało dziecko. Cieszymy się jednak, że mama niemowlęcia pomyślała o tym, aby prawidłowo zapiąć dziecko oraz zamontować fotelik.
Jak mieć oko na dziecko, które jeździ w foteliku tyłem na tylnej kanapie?
Najlepszym pomysłem i gadżetem, jaki do tej pory wymyślono, jest oczywiście lusterko do obserwacji dziecka w foteliku RWF. Dzięki nim możesz swobodnie obserwować swoje dziecko w samochodzie, bez konieczności odwracania się w czasie jazdy oraz bez konieczności regulacji wstecznego lusterka. Lusterka mocowane są do tylnego siedzenia w samochodzie,a dzięki specjalnym uchwytom można obracać je o 360 stopni!
UWAGA: Warto wziąć pod uwagę, że jeśli z lusterka do obserwacji dziecka korzysta kierowca, to odbywa się to ze stratą dla bezpieczeństwa jazdy. Lusterka stanowi poręczny i niezagrażający bezpieczeństwu gadżet tylko wtedy, gdy korzysta z nich pasażer, np. mama siedząca na przednim fotelu pasażera. Kierowca musi skupić uwagę na prowadzeniu auta, a do tego niezbędna jest obserwacja sytuacji na drodze, znaków drogowych oraz innych użytkowników drogi. Obserwacja dziecka w lusterku odwraca uwagę kierowcy.